Депутати Шосткинської районної ради розглянули питання про хід виконання цільових програм та про стан доріг в районі

 

08 червня 2016 року під головуванням очільника Шосткинської районної ради Віктора Долиняка відбулося пленарне засідання восьмої сесії районної ради сьомого скликання.

На сесію були запрошені та присутні заступники голови, керівники управлінь та відділів райдержадміністрації,  сільські голови, керівники підприємств та організацій району.

У роботі сесії взяв участь голова Сумської обласної ради Семен Салатенко.    

Порядок денний сесії був доволі насиченим – депутати розглянули 23 питання.

Напочатку сесії голова районної ради ознайомив депутатів з листом-відповіддю обласної державної адміністрації з питання ліквідації наслідків надзвичайної ситуації, що сталася в районі  30 квітня минулого року.   З даного питання надав додаткові роз’яснення очільник обласної ради.  В своєму виступі Семен Салатенко зазначив, що Сумська обласна рада постійно порушує питання щодо утилізації небезпечних речовин та ліквідації наслідків надзвичайної ситуації в Шосткинському районі. Але нажаль, є проблеми з фінансуванням. Бюджет розвитку складає всього 20 млн.грн. Бюджетна комісія обласної ради на своєму засіданні розглядала дане питання, але пропозицію щодо виділення коштів на ліквідацію наслідків надзвичайної ситуації не підтримала. «Я особисто повторно звернуся до обласної державної адміністрації і профільної постійної комісії, щоб вони вдруге розглянули дане питання», - запевнив депутатів районної ради Семен Салатенко.

Багато запитань у депутатів та присутніх на сесії виникло в ході обговорення першого питання порядку денного сесії – «Про стан будівництва, ремонту та утримання автомобільних доріг на території Шосткинського району».  Зокрема, було звернуто увагу на необхідність  проведення капітального ремонту доріг, які знаходяться в критичному стані,  в напрямку «Каліївка – Глазове», «Богданівка – Собич», йшла мова і про псування доріг великогабаритним транспортом. Зі слів доповідача - начальника філії «Шосткинський райавтодор» ДП «Сумський облавтодор» Юрія Шостака щороку необхідно охоплювати ремонтними роботами дороги в обсязі 100 км. Коштів, які виділяються Службою автомобільних доріг у Сумській області вистачає лише на 15-20 км ремонту доріг з твердим покриттям. Депутати районної ради прийняли «Звернення до Служби автомобільних доріг у Сумській області щодо фінансування будівництва, ремонту та утримання автомобільних доріг на території Шосткинського району».

         У порядку контролю за станом виконання рішень районної ради на сесії були розглянуті питання про хід виконання районних цільових програм - Районної цільової соціальної програми забезпечення пожежної безпеки на 2014 – 2015 роки, Програми розвитку агропромислового комплексу та сільських територій Шосткинського району на період до 2015 року, Районної програми запобігання і протидії корупції на 2013 – 2015 роки. 

З доповіддю «Про стан соціального захисту учасників антитерористичної операції» та «Про внесення змін та доповнень до районної програми соціального захисту населення на 2014 – 2016 роки» на сесії районної ради виступив начальник управління соціального захисту населення Шосткинської районної державної адміністрації Володимир Могила. Станом на 01.05.2016 р. в управлінні соціального захисту населення на обліку в Єдиному державному реєстрі пільговиків, які мають право на пільги, перебуває 84 учасників бойових дій з числа учасників антитерористичної  операції. Всі вони користуються пільгами на комунальні послуги в межах середніх норм споживання, 41 учасник бойових дій звернувся за призначенням компенсації на тверде паливо та  5 – на скраплений газ. За 2014 – 2015 роки з обласного бюджету 6 поранених учасників АТО отримали допомогу по 25,0 тис. грн. кожний.  За рахунок районного бюджету надано матеріальну допомогу 7 учасникам АТО на загальну суму 3,5 тис. грн. В 2015 році 4 учасника бойових дій з числа учасників АТО отримали санаторно-курортні путівки.

         На пленарному засіданні було розглянуто також низку бюджетних та комунальних питань, затверджено  районну програму оздоровлення та відпочинку дітей на 2016 рік.